Převozy živých zvířat přes půl světa? DOST!

Co Martinu hryže ✍

Milí klikaři, tohle mě trápí už hodně dlouho, a tak bych se o to ráda podělila. Moje rozhodnutí definitivně nakopla středeční zpráva o nehodě kamionu s desítkami krav. Trvalo 12 hodin, než krávy vyprostili z na boku ležícího kamionu. Dvě nehodu nepřežily, jednu museli utratit.

Před Vánoci vyšla zpráva, že Evropská komise plánuje
zpřísnit pravidla na převoz živých zvířat. Na porážku by tak cestovali maximálně 9 hodin, místo aktuálních 12! Představte si 9 hodin narvaní v kamionu. To má být nějaká výhra? Který chytrolín tohle navrhl? A někteří chovatelé s tím ještě nesouhlasí, protože to pro ně samozřejmě není ekonomicky výhodné 🙏

Lidé si hrají na to, kdo ví jaké nejsou vyspělé kulturní bytosti, ale vždyť se k těm zvířatům chováme jak barbaři. Dávno není pochyb, že zvířata mají emoce, cítí bolest, radost, strach, na co se tedy ještě čeká, než to začneme brát opravdu v potaz a před jejích týráním se přestanou veřejně zavírat oči? Kdy se začne tlačit na ty, kteří se na tom vědomě podílí a beztrestně týrají tvory, kteří se nemůžou bránit? Kdy přestanou být odpovědí alibistické věty typu: „No jo no, to tak prostě je..“

NE! JE TO TAK, JAK SE TO UDĚLÁ!

Ano, bude to něco stát, ale každý pokrok něco stojí a nemá sloužit jen užitku lidí. Na světě přece není jen člověk, který si neustále zvelebuje svůj život, nejsme tu sami a už bychom se podle toho měli začít chovat.

Dálkové transporty živých zvířat by se měly maximálně omezit, a veškerý export do zemí v EU i mimo ní tak probíhat jen ve formě masa, ne živých zvířat.

Chovat zvířata s láskou a respektem JE MOŽNÉ, musí být jen dobrá vůle.

Naštěstí existují rodinné farmy, které se rozhodly přistupovat k chovu skotu etičtěji a zvířata zabíjet a zpracovávat přímo na statku, kde se narodila a prožila celý život. Tady několik z nich.
(zdroj: FB University of Ox)

Jak můžete pomoci?

Nadávat a kritizovat umí každý, přidat ruku k dílu a pro změnu něco udělat, je už ale těžší, ne však nemožné. Pomoct zlepšit život hospodářských zvířat může KAŽDÝ Z NÁS!
  • zajímejme se o to, kde se páslo naše maso a odkud pochází naše mléko
  • zajímejme se, komu pronajímáme naši zemědělskou půdu, je mnoho nenápadných farem, které by to rády dělaly eticky a ve větším, ale nemají kde
  • podpořte lepší legislativu 👉 lepsizakonyprozvirata.cz
  • nebuďme lhostejní, vnímejme své okolí, pomáhejme slabším

Děkuju za váš čas, Martina ❤️

Poslední příspěvky